Nodal Point - Krzysztof Siwa tel 508 484 911
info@nodalpoint.pl

Napisz Wiadomość

  Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowycch zawartych formularzu firmie Nodal Pont, jedynie w celu przygotowania oferty oraz odpowiedzi na zadane pytanie.

  Kontakt

  Nodal Point – Krzysztof Siwa
  58-410 Marciszów,
  Ciechanowice 28/2
  Poland

  NIP: 897-152-83-40

  tel: +48 508 484 911
  Email: krzysztofsiwa@gmail.com

  Social Media

  Trekking
  Pod Mount Everest
  Zobacz Więcej

  Trekking Pod Mount Everest

  Trekking Pod Mount Everest 07.10 – 26.10.2022

  Biuro Podróży TRAVELLAND, firma filmowo fotograficzna Nodal Point oraz Restauracja Curry Karma zapraszają wszystkich chętnych na wyjazd do Nepalu, którego głównym punktem programu jest trekking pod najwyższą górę świata. Podczas wyprawy powstanie profesjonalny film z użyciem  drona, technologii GoPro oraz innych nowatorskich technik multimedialnych. Wykonamy i opublikujemy na mapach Google Wirtualny Spacer od Lukli do Bazy pod Mount Everestem. Poznamy wiele historii związanych z historią himalaizmu, towarzyszyć nam będą tragarze, którzy wcześniej pracowali dla wypraw które zdobywały najwyższe góry świata.

  Termin. Dlaczego taki?

  W Himalajch Nepalu są dwa główne sezony trekingowe od marca do maja (wiosenny), oraz od połowy września do końca listopada (jesienny). Ten pierwszy jest nieco cieplejszy jednak na korzyść sezonu jesiennego przemawia przejrzystość powietrza, ta jest dużo wyższa właśnie po letnim monsunie. Październik jest również ciepły, będziemy to odczuwać zwłaszcza na początku trekkingu od Lukli do Nemche Bazar. Z racji, że naszym celem jest filmowanie oraz fotografowanie, wybór mógł być tylko taki.

   

   

  O wyprawie

  Na trekkingu będą z nami tragarze, którzy pomogą nam w niesieniu bagaży. Z uwagi, że trekking wiedzie przez różne strefy klimatyczne nasz ekwipunek będzie dość ciężki. Poniżej znajdziecie listę co ze sobą zabrać. Niesienie ze sobą tego wszystkiego jest możliwe, jednak z pewnością odbierze sporo przyjemności z wyprawy. Wiele rzeczy z listy można kupić w Kathmandu, być może nie będą one najwyższej jakości, ale na Thamelu można je kupić w dobrej cenie i z pewnością sprawdzą się na trekkingu.

  W Dolinie Kathmandu jest wiele miejsc, które zostawią u Was niezatarte wrażenia. Te które koniecznie trzeba odwiedzić to Bhaktapur, Patan, Pashupatinath czy Swayambhu. Z pewnoscią znajdziemy na to czas.

   

  Kathmandu

  Plan pobytu w Nepalu

  dzień 1 – Kathmandu

  Przylot do Kathmandu, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na zwiedzanie miasta, Thamel Durbar Square.

  dzień 2 – Kathmandu

  W Kathmandu jest wiele miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, podamy Wam kilka opcji na odwiedzenie ich podczas jednego wypadu na miasto. Bardzo dobrze łączą się Pashupatinath i Bodnath, czy dwa najciekawsze miasta w dolinie Kathmandu Patan i Baktahapur.

  dzień 3 – Kathmandu – Phakding

  Z rana jedziemy na lotnisko skąd polecimy do Lukli. Sam lot trwa około 30 minut. Na lotnisku spotkamy się z naszymi Sherpami którzy będą naszymi przewodnikami i tragarzami. Stąd udamy się do do wioski Phakding, około 3 godziny gdzie spędzimy pierwszą noc w górach.

  dzień 4 i 5 – Phakding – Nemche Bazar

  Tego dnia czeka nas trekking do Nemche Bazar, to pięknie położona i największa miejscowość na naszej trasie. Znajdziemy tu sporo sklepów również z wyposażeniem trekkingowym, wiele hoteli, kawiarnie, restauracje. To idealne miejsce na pobyt alkimatyzacyjny. Dlatego to spędzimy cały dzień. Podejdziemy tego dnia do Everest View Hotel. Jak sama nazwa wskazuje możemy stąd zobaczyć najwyższą górę świata.

   

   

  dzień 6

  Nemche Bazar – Tengboche

  Tego dnia bedziemy mijać piekną dominujacą w krajobrazie  górę Ama Dablam idąc w górę doliny Mlecznej rzeki (Dudh Koshi). Dotrzemy  położonego na wysokości 3867 m.n.p.m klasztoru w Tengboche.

  dzień 7 i 8

  Tengboche – Dingboche

  Będziemy powoli wspinać się do osady Dingboche, w której spędzimy dzień aklimatyzacyjny. Dla chętnych wycieczka do wsi Chukhung pod południową ściana Lhotse.

  dzień 9 – Dingboche – Lobuche

  Tego dnia dojdziemy do najwyżej położonej osady pasterskiej w Nepalu, około 5 godzin wedrówki.

  dzień 10 – Lobuche – Gorak Shep – Everest Base Camp – Gorak Shep

  Tego dnia dotrzemy do celu naszego trekkingu bazy dla wypraw wysokogórskich pod Mount Everestem, następnie zejdziemy na noclego do osady Gorak Shep.

  dzień 11 – Gorak Shep (KalaPattar – opcjonalnie) – Tengboche

  Dla chętnych do podejścia na niewielki szczyt Kala Pattar, najpopularniejszy punkt widokowy na masyw Mount Everestu i Lhotse, następnie schodzimy do Tengboche.

  dzień 12 – Tengboche – Nemche Bazar

  dzień 13 – Nemche Bazar – Lukla

  dzień 14 – Przelot do Kathmandu

  dzień 15-18 – Jest tu wkalkulowany przynajmniej jeden dzień buforowy, na wypadek złej pogody w trakcie trekingu. Poznawanie Kathmandu i atrakcji doliny.

  dzień 19 – Powrót do Polski

   

  Koszty wyprawy:

  3400 USD

  2600 USD bez biletu na samolot z Polski do Kathmandu

  Cena obejmuje:

  • loty z bagażem podręcznym i nadawanym.  Transport z i na lotnisko w Kathmandu.
  • 5 noclegów w hotelu 3* w Katmandu ze śniadaniami w pokojach  2-osobowych  z łazienkami.
  • noclegi podczas trekkingu
  • Lot Kathmandu – Lukla – Kathmandu
  • opieka wykwalifikowanego lokalnego przewodnika, usługi tragarzy w trakcie trekkingu maksymalnie po 12 kg od uczestnika
  • niezbędne zezwolenia na trekking, wstęp do Parku Sagarmatha,  kartę rejestracyjną TIMS (Trekkers Information Management System)
  • ubezpieczenie podróżne w tym sporty ekstremalne na czas trekkingu
  • wiza wjazdowa do Nepalu

   

  Dodatkowe koszty pokrywane przez uczestnika podczas wyjazdu:

  • wyżywienie na trekkingu, 15-25 USD dziennie, im bliżej Everest Bace Camp tym drożej
  • wyżywienie w Kathmandu ok 10 USD dziennie, cena obejmuje jedynie śniadania
  • bilety wstępu do atrakcji,  transport w Kathmandu i okolicach
  • napiwków dla tragarzy około 70 USD 

  Informacje Praktyczne

  – Nepal to kraj poza unią Europejską, do podróży potrzebny jest paszport

  – Osoby w pełni zaszczepione zwolnione są z obowiązku wykonywania testu przed przyjazdem do Nepalu. Konieczne jest okazanie certyfikatu szczepienia w języku angielskim.

  – Zaświadczenie lekarskie w języku angielskim stwierdzające negatywny wynik testu na obecność COVID-19 wykonanego w ciągu 72 godzin przed wylotem do wyboru (akceptowane RT PCR, True NAAT, Gene Xpert).

  Kontakt telefoniczny

  – Krzysztof Siwa 508 484 911

  Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy lub zadzwonimy niebawem.

   Galeria zdjęć