Nodal Point - Krzysztof Siwa tel 508 484 911
info@nodalpoint.pl

Napisz Wiadomość

  Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowycch zawartych formularzu firmie Nodal Pont, jedynie w celu przygotowania oferty oraz odpowiedzi na zadane pytanie.

  Kontakt

  Nodal Point – Krzysztof Siwa
  58-410 Marciszów,
  Ciechanowice 28/2
  Poland

  NIP: 897-152-83-40

  tel: +48 508 484 911
  Email: krzysztofsiwa@gmail.com

  Social Media

  KANION TODRA GORGE Zobacz Więcej GRANITY TAFRAOUTE Zobacz Więcej MERZOUGA BRAMA SAHARY Zobacz Więcej

  Maroko

  Wyprawa fotograficzna do Maroka. 10.04 – 24.04

   

  Wyjazd do Maroka przeznaczony jest dla osób wspinających się, jednak nie jest to konieczny wymóg. Rejony w które jedziemy są atrakcyjne turystycznie i z pewnością osoby, które chcą zwiedzić ciekawe miejsca w marokańskim Antyatlasie będą miały co robić. Nie jesteśmy instruktorami wspinania, tak więc od osób jadących z nami wymagamy doświadczenia i znajomości asekuracji oraz odpowiedzialności za siebie.

  Z racji, że wspinanie wymaga odpowiednich warunków nasz ramowy plan może ulec niewielkim zmianom.

  Maksymalna ilość uczestników to 6 osób, każda osoba wspinająca się musi mieć partnera. Niemniej jednak proszę pytać, być może zgramy dwie osoby.

  Ramowy plan wyjazdu.

  10.04 wieczorem przylot do Agadiru.

  11.04 Przejazd dwoma osobowymi samochodami do Kanionów Todra Gorge, jedziemy południową strona gór Atlasu. Po drodze odwiedzimy wpisaną na na listę światowego dziedzictwa UNESCO osadę Ajt Bin Haddu. 

  Planowany dojazd na miejsce około godziny 18. 

  Pobyt w Todra Gorge 12.04 – 19.04

  Co do noclegów w Todra Gorge rozważamy dwie opcje, Pierwsza to noclegi w hotelu w samym kanionie. Plusem jest to, że zespoły są od siebie niezależne, każdy wychodzi na wspinanie kiedy chce i wraca kiedy poczuje że się nawspinał. Minusem jest to, że jest tam sporo cienia i jak wiecie w cieniu w górach na pustyni jest zimno. Odpada siedzenie na dworze.

  Opcja numer dwa to noclegi kilkanaście kilometrów niżej w miasteczku Tinghir. Tu jest cieplej, ale wymaga to zgrywania się na wyjazdy do kanionu. Decyzję podejmiemy wspólnie, ja osobiście skłaniam się do opcji numer dwa. Mając samochody damy radę, a będzie przyjemniej wieczorami i porankami.

  W Todra Gorge jest około 450 ubezpieczonych dróg. Nasz plan to 6 dni wspinaczkowych 12, 13, 14 potem dwa dni aktywnego odpoczynku, planujemy wyjazd samochodami na lekko do Merzougi, bagaże i szpej zostawiamy w kanionach. Merzouga to mała saharyjska wioska z klimatycznymi kempingami, w jednym z takich zatrzymamy się na noc.

  Według planu to będą dni 15 i 16 kwietnia. W drugi dzień powrót do Todry. Tam kolejne trzy dni wspinania 17, 18 i 19 kwietnia.

  Granity Tafraoute

  To z pewnościa mniej popularny, jednak nie mniej efektowny, a zdecydowanie bardziej oryginalny spot wspinaczkowy w Maroku. Dobrze będzie powspinać sie w granicie przed powrotem w Sokoliki. Znajdziemy tu wszystko, tradowe wielowyciagi, drogi sportowe oraz bouldery.

  Tak więc 20 kwietnia jedziemy tam. To 8 godzin podróży przez księżycowe klimaty pomiędzy Atlasem a Saharą.

  Nie ma tu tylu sportowo obitych dróg co w kanionach Todra Gorge, nieco informacji można znaleźć w internecie. My posiadamy najnowszy przewodnik o tym rejonie więc możecie dzwonić odpowiemy na wszystkie pytania, na życzenie poszczególne strony wyślę emailem, a osobom z Wrocławia pokażę na którejś ze ścian wspinaczkowych.

  https://climb-europe.com/rockclimbingshop/climb-tafraout-moroccan-anti-atlas-rock-climbing-guidebook.html

  23 kwietnia wracamy do Agadiru, gdzie spędzimy cały kolejny dzień przed powrotem do Polski.

  Koszty wyjazdu.

  Koszt wycieczki to 3800 złotych.

  W tej kwocie zapewniamy loty z bagażem podręcznym i nadawanym. Transport na miejscu samochodami wraz z paliwem, noclegi ze śniadaniami. Obiady w czasie wycieczki do Merzougi.

  Dodatkowe wydatki, które uczestnicy pokrywają sami:

  – ubezpieczenie (tu jesteśmy w stanie doradzić)

  – wyżywienie. W drugiej opcji noclegów w kanionach czyli w mieście Tinghir, będziemy mieć wyposażoną kuchnię, tak więc przygotowanie obiadokolacji będzie możliwe. 

  Zabieramy ze sobą aparaty fotograficzne, dobra fotografia, street view po kanionach Todra Gorge, film o odwiedzanych miejscach to coś co będzie niezwykłą pamiatką po naszej wyprawie.

   

  Informacje Praktyczne

  – Maroko to kraj poza unią Europejską, do podróży potrzebny jest paszport
  – Żeby polecieć do Maroka potrzebny jest Certyfikat Covid, czyli być nie więcej niż 4 miesiące po 2 dawce albo mieć 3 dawki szczepionki lub test
  – Kartę sim Marokańskich sieci można kupić na lotnisku. Polecana Orange, płatność tylko gotówką, aktywację lepiej żeby zrobił przedstawiciel bo jest po arabsku. Cena to ok 10 euro za 10 gB ważne 30 dni.
  – Bierzemy Euro, Dolary lub kartę do bankomatu. Dirhamów nie można wywozić poza Maroko
  – Markety (Carrefour) są tylko w dużych miastach
  – Do Maroka nie można wwozić dronów (w chwili obecnej jesteśmy w trakcie załatwiania pozwolenia, jeśli się to uda zostaniecie poinformowani)

   

  Kontakt telefoniczny

  – Martyna Krzywicka 731 639 370
  – Krzysztof Siwa 508 484 911

  Wypełnij poniższy formularz, odpiszemy lub zadzwonimy niebawem.

   Galeria zdjęć